Centrum Kultury Błaszki

I Igrzyska Sportowe Gminy Błaszki

29.09.2021

W sobotę, 25 września 2021 r. na stadionie miejskim w Błaszkach odbyły się I Igrzyska Sportowe Gminy Błaszki „Runaway Drogbruk Junior Błaszki”. W wydarzeniu wystartowało ponad 500 uczestników z terenu gminy Błaszki, którzy bezpłatnie wzięli udział w biegu przeszkodowym, warsztatach sportowych i festiwalu kolorów. Każdy zawodnik otrzymał w prezencie atrakcyjny pakiet startowy: koszulkę, workoplecak, kubek, bony na jedzenie i oczywiście pamiątkowy medal.

Swoje stoisko miała również 15. Brygada Wsparcia Dowodzenia (nie zabrakło też pysznej wojskowej grochówki), a imprezę uatrakcyjniła grupa motocyklistów z Błaszek i okolic, a o bezpieczeństwo uczestników zadbali strażacy z lokalnych Ochotniczych Staży Pożarnych oraz błaszkowscy harcerze. Dodatkowo cały Orlik przy stadionie był pełen dmuchawców, z których każdy mógł korzystać za darmo. Dla tych, którzy nie mogli być na stadionie osobiście organizatorzy przygotowali transmisję na żywo w internecie.

Organizatorami igrzysk byli: Runaway - Polski Uciekinier, Gmina Błaszki, Centrum Kultury w Błaszkach, Zarząd Klubu Sportowego Piast Błaszki, DROGBRUK kostka brukowa oraz Pellet Energy.