Centrum Kultury Błaszki

Grupa tańca nowoczesnego

Godzina i miejsce zajęć

Centrum Kultury w Błaszkach

  • wtorek (według ustaleń)
  • czwartek (według ustaleń)

 

Prowadzący - Ewa Paczkowska

 

Absolwentka kierunku „Taniec współczesny” w Państwowym Pomaturalnym Studium Animatorów Kultury w Kaliszu oraz kierunku „muzyka” na wydziale pedagogiki wczesnoszkolnej Uniwersytetu Poznańskiego - filia w Kaliszu. Była tancerka Teatru Tańca „Alter”, uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń, 20-letnie doświadczenie pracy z dziećmi. Nauczyciel mianowany. Pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu oraz Centrum Kultury w Błaszkach.

Opis zajęć

Zajęcia taneczne dla dzieci od 6 roku życia łączące różne techniki tańca: taniec współczesny, modern, jazz czasem taniec ludowy z podstawą techniki klasycznej. Poza techniką tańca dzieci i młodzież uczą się m. in. dyscypliny, pracy w grupie, znaczenia stroju, scenografii i świateł, koordynacji ruchowej, cierpliwości, specyfiki „bycia na scenie” itd. Mogą też realizować własne pomysły. Ale najważniejsze jest, aby wszyscy czerpali z zajęć indywidualną satysfakcję i dobrze się bawili.

Osiągnięcia prowadzącego i/lub uczniów

Osobiste osiągnięcia to:

  • wielokrotne występy na scenie z Teatrem Tańca „Alter”,
  • udział w wielu projektach na terenie Kalisza i Polski m. in. „Śladami Chrystusa” w Warszawie.

Grupy prowadzone przeze mnie uczestniczyły w niezliczonej ilości imprez na terenie gminy Błaszki oraz w gminach sąsiednich: dożynki, festyny parafialne, z okazji dnia dziecka, imprezy majowe, przedstawienia świąteczne, z okazji Dnia Kobiet, 10-cio lecie utworzenia gimnazjów na terenie gminy, festyny w Gruszczycach itd.

Wymagania

Wiek od 6 lat w górę. Wymagany wygodny strój sportowy, miękkie obuwie i skarpety (czasem ćwiczymy boso).

Kontakt tel. 513089561