Centrum Kultury Błaszki

Freestylowe bitwy za nami!

20.11.2018

W sobotę, 17 listopada br. odbyła się już szósta edycja Błaszki Freestyle Cup z finałem o Puchar Polski Polskiej Federacji Freestyle Football PFFA. W rywalizacji w trikach piłkarskich udział wzięło 110 zawodników z całej Polski, w tym cztery kobiety.

Turniej przeprowadzono w kilku kategoriach. Pierwsza z nich to Battle Open. To najpopularniejsza konkurencja freestylowa w której zawodnicy  pojedynkują się jeden na jeden przedstawiając swoje umiejętności na zmianę w 3 wejściach po 30 sekund. Zwycięzcą tej kategorii został Stanisław Kościelny, drugie miejsce wywalczył Adrian Duszak, a na trzecim miejscu znalazł się Robert Guzik.

W drugiej kategorii Battle U18 – konkurencji analogicznej do konkurencji Battle Open, ale przeznaczonej dla zawodników poniżej 18 roku życia, zwyciężył Mikołaj Kowalczyk.

W konkurencji dla pań Battle Female zwyciężyła Żaneta Cygora. Nowością, jeśli chodzi o konkurencje podczas tegorocznego turnieju była kategoria Best Trick, w której najlepszy trik zademonstrował Konrad Dybaś.

W kategorii Panna 1 vs 1 – rozgrywce na specjalnym okrągłym boisku z małymi bramkami, trwającej 3 minuty, w której zagranie piłki między nogami przeciwnika tzw. panna kończy grę, bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Odrzygóźdź, drugie miejsce zajął Krzysztof Justyński, a trzeci był Adam Szpor.

W kategorii Rutine, czyli pokazie umiejętności przy muzyce triumfował  Adrian Franc.